Rodzaje suplementów dla sportowców

Rynek obfituje w suplementy, które mają za zadanie wspomożenie budowania beztłuszczowej masy mięśniowej. Co możemy znaleźć w ofercie producentów?
Proszki i kapsułki
Najpopularniejsze formy, w jakich możemy kupić odżywki, to rozpuszczalny proszek lub kapsułka do połknięcia. Proszek można zwykle rozpuścić w wodzie, ale też w soku czy mleku. Wykorzystanie soku jest praktyczne, jeśli chcemy dostarczyć organizmowi także węglowodanów. woda, w której rozpuszczamy proszek, nie powinna być wrząca. Jeśli skorzystamy z zimnej wody, możemy mieć natomiast problem z dokładnym rozpuszczeniem preparatu.
Kapsułki to wygodny sposób na dostarczenie organizmowi skoncentrowanej dawki składników odżywczych. Jeśli nie mamy gdzie rozpuścić proszku, łatwa w połknięciu tabletka będzie idealnym rozwiązaniem.
Batony i napoje
Składników, które pomagają nam zachować dobrą kondycję i budować masę mięśniową, dostarczają nam też napoje. Stawiamy tutaj na izotoniki, które możemy rozpuścić w wodzie, zapewniając organizmowi ochronę przed odwodnieniem oraz dawkę minerałów i węglowodanów. Praktyczne są też batony białkowe.