Lecytyna jako suplement sportowy

Osoby regularnie i intensywnie trenujące sport w celu zoptymalizowania wyników, wspomagają się całą gamą środków, będących suplementami diety. Jest to jak najbardziej dopuszczalne, a nawet konieczne. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że część z nich może niekorzystnie wpływać na pracę wątroby. Tak więc, do gamy suplementów należy dodać taki, który będzie chronił ten jakże ważny narząd. Właśnie w tym może nam pomóc lecytyna.
Większość z nas kojarzy lecytynę jako składnik preparatów poprawiających pamięć i koncentrację. Dlatego też chętnie sięgają po nią pracownicy umysłowi, uczniowie, czy też studenci przygotowujący się do egzaminów. Badania naukowe pokazują jednak, że lecytyna może znaleźć znacznie szersze zastosowanie, również w sporcie.
Większość preparatów wspomagających regenerację wątroby, jakie możemy znaleźć w aptece, zawiera fosfolipidy sojowe. Są one bardzo skuteczne, lecz w przeciwieństwie do lecytyny, drogie w produkcji. Najnowsze badania pokazują jednak, że obie substancje wykazują bardzo zbliżone działanie.