Jakie rośliny są używane do opracowania naturalnych suplementów

Ziołolecznictwo przeżywa swój ponowny rozkwit. Teraz firmy farmaceutyczne coraz chętniej i odważniej sięgają po składniki pozyskane z natury. Muszą się one cechować najwyższą jakością oraz przydatnością w leczeniu czy działaniach profilaktycznych. Dlatego coraz więcej suplementów diety bazuje właśnie na substancjach roślinnych, wykorzystanych tak naprawdę przez wieki w medycynie ludowej.
Jeśli chodzi o popularne składniki, wykorzystane w ten sposób, to są to np. owoce. Wyciągi z czarnego bzu działają uodparniająco, owoc granatu ma ponoć zbawienny wpływ na działanie prostaty, a żurawina – układu moczowego. Hitem obecnie staje się też młody, zielony jęczmień – jego sok ma ponoć właściwości witalizujące. Natura dostarcza także innych inspiracji, do powstania naturalnych leków.
Mogą one bazować np. na miodzie – to składnik preparatów wzmacniających układ odpornościowy. Miód oraz propolis także przez lata służyły jako podstawa wielu tradycyjnych receptur leczniczych, wykazując skuteczność, dlatego obecnie nowoczesna farmacja także po nie sięga.