Tauryna, suplement niezbędny przy budowie masy mięśniowej

Jednym ze składników suplementów diety, jakie powinna przyjmować osoba trenująca w celu zwiększenia masy mięśniowej, jest tauryna. Jest ona organicznym związkiem chemicznym z grupy aminokwasów, a ściśle mówiąc beta-aminokwasem.
Spełnia ona kilka ważnych funkcji w ludzkim organizmie. Jej zasadnicza funkcja polega na sprzęganiu kwasów żółciowych, zanim zostaną wydalone z wątroby. Zwiększa to ich rozpuszczalność, a co za tym idzie ułatwia ich łączenie się ze spożytymi tłuszczami w przewodzie pokarmowym. Kolejną bardzo ważną funkcją, szczególnie dla sportowców, jest fakt, iż bierze udział w transporcie kreatyny do mięśni. Powoduje to jej bardziej efektywne wykorzystanie, a co za tym idzie ułatwia przyrost masy mięśniowej. Dodatkowym atutem jest to, że przyspiesza ona regenerację mięśni po intensywnym wysiłku.
Podczas intensywnego wysiłku, ilość tauryny wytwarzanej naturalnie przez organizm, zaczyna spadać i następuje jej niedobór. Dlatego tak ważna jest suplementacja diety właśnie o ten składnik. Na szczęście, większość napojów energetyzujących i odżywek dla sportowców, zawiera ją w swoim składzie.