Czy trzeba stosować suplementy?

W ostatnich latach suplementy diety stały się niezwykle popularne. Na półkach aptek znaleźć można preparaty, które pomagają niemal na wszystko i dostarczają mnóstwo cennych składników. Czy rzeczywiście trzeba je stosować?
Źródłem witamin i cennych minerałów powinna być zbilansowana i starannie przemyślana dieta. W sytuacji, kiedy nie radzi ona sobie z dostarczaniem wszystkich składników, można wspomagać się suplementami i preparatami multiwitaminowymi. Sportowcy, których organizmy są obciążone intensywnymi treningami, podobnie jak osoby przechodzące rehabilitację czy kobiety w ciąży, wymagają większej podaży składników i w ich wypadku odżywki i suplementy mogą być bardzo korzystne.
Specjaliści podkreślają, że suplementy diety nie są cukierkami, po które można sięgać bez zastanowienia. Należy dobierać je niezwykle starannie, kierując się potrzebami organizmu. Nie można również przyjmować wielu preparatów naraz, gdyż istnieje ryzyko, że wzajemnie będą wykluczać swoje działanie lub szkodzić.