Czy suplementy są bezpieczne?

Jeżeli nie będziemy traktować ich jako zamiennika zdrowej diety, jeżeli będziemy zażywać je zgodnie z zaleceniami producenta, z pewnością nam nie zaszkodzą. Trzeba jednak pamiętać, że stosowane w nadmiarze mogą prowadzić do powstania szkodliwego dla organizmu stanu nadmiaru witamin, czyli hiperwitaminozy.
Dlaczego warto dostarczać sobie witaminę C?
Jedną z bardziej znanych nam witamin jest kwas askorbinowy. Witamina C, bo o niej mowa, kojarzona jest przez nas przede wszystkim jako sposób na zapobieganie infekcjom w sezonie jesienno – zimowym. Tymczasem ma ona do spełnienia o wiele bardziej rozbudowaną rolę.
Jaki wpływ wywiera na organizm?
Witamina C sprawia, że nasz organizm jest w stanie w sposób prawidłowy przyswajać inny ważny składnik mineralny, którym jest żelazo. W sposób pośredni wpływa więc na zapobieganie powstawaniu anemii. Szczególnie powinny więc o witaminie C pamiętać kobiety, które spodziewają się dziecka lub borykają się z bardzo obfitymi miesiączkami. Wpływa również na kondycję naczyń krwionośnych, skutecznie je uszczelniając. W ten sposób chroni nas przed brzydkimi pajączkami, które mogą pojawiać się na nogach oraz twarzy.